Medialle

Tarvitsetko kuvia seurakunnastamme tai seurakunnan logon?

Kuva- ja logopyynnöt: tiedotus@savonlinnanseurakunta.fi

Kirkon kuvapankissa on kuvia median käyttöön. Voit ohittaa sivustolle kirjautumisen hyväksyttyäsi kuvapankin käyttöehdot. Jokaisen kuvan kohdalla on kerrottu käyttöoikeudet.

Uutisia ja lehdistötiedotteita julkaisemme etusivulla.

Mediaa palvellaan tiedotustoimistossa

Anna-Kaisa Mannonen
Tiedottaja

Tiedotus ja viestintä
anna-kaisa.mannonen@evl.fi
044 776 8047
Kirkkokatu 17, 57100 Savonlinna

Irja Auranto
kirkolliset ilmoitukset
irja.auranto@evl.fi
015 576 8025
Kirkkokatu 17
57100 Savonlinna

Yhteystietoja median edustajia varten

Viestinnästä vastaava teologi:
Sammeli Juntunen
Kirkkoherra


044 776 8016
Kirkkokatu 17, 57100 Savonlinna

Minna Raassina
johtava kanttori
044 776 8060
minna.raassina@evl.fi
Kirkkokatu 17
57100 Savonlinna

Heli Muhonen
talousjohtaja
044 776 9020
heli.muhonen@evl.fi
Kirkkokatu 17
57100 Savonlinna

Sylvi Mononen
kiinteistöpäällikkö
050 5406283
sylvi.mononen@evl.fi
Kirkkokatu 17
57100 Savonlinna

Pasi Inkinen
hautaustoimi/ylipuutarhuri
044 776 8002
pasi.inkinen@evl.fi
Kalmistontie 1
57100 Savonlinna

Pekka Auvinen
aluekappalainen Enonkoski
044 776 8050
pekka.auvinen@evl.fi
Kirkkotie 2
58175 Enonkoski

Toivo Loikkanen
aluekappalainen Kerimäki
050 540 6111
toivo.loikkanen@evl.fi
Urheilukuja 2
58200 Kerimäki

Sari Vauhkonen
aluekappalainen Punkaharju

sari.vauhkonen@evl.fi
050 310 0190 
Oikotie 10, 58500 Punkaharju

Jussi Leppäniemi
aluekappalainen Rantasalmi

Pappi
jussi.leppaniemi@evl.fi
040 531 7916
(015) 576 8101
Kirkkotie 3, 58900 Rantasalmi
Rantasalmen kappeliseurakunta
Virkavapaalla 20.6.2019 saakka.

Susanna Vihavainen
vs. aluekappalainen Rantasalmi
Pappi
susanna.vihavainen@evl.fi
044 776 8083
Rantasalmen vs. aluekappalainen 20.6.2019 asti, vapaapäivät  yleensä ke, to.