Medialle

Ladattava materiaali

Tältä sivustolta löydät Savonlinnan seurakunnan logon sekä kirkkojen kuvat. Lisäksi täältä löytyy kirkon oma Martti-fontti zip-muodossa Windows- ja OS X -käyttöjärjestelmälle. Fontti on tarkoitettu ladattavaksi yhteistyökumppaneille (mainostoimistot ja painotalot).

Kirkon kuvapankissa on kuvia median käyttöön. Voit ohittaa sivustolle kirjautumisen hyväksyttyäsi kuvapankin käyttöehdot. Jokaisen kuvan kohdalla on kerrottu käyttöoikeudet.

Uutisia ja lehdistötiedotteita julkaisemme etusivulla.

Mediaa palvellaan tiedotustoimistossa

Anna-Kaisa Mannonen
Tiedottaja

Tiedotus ja viestintä
anna-kaisa.mannonen@evl.fi
044 776 8047
Kirkkokatu 17, 57100 Savonlinna

Irja Auranto
kirkolliset ilmoitukset
irja.auranto@evl.fi
015 576 8025
Kirkkokatu 17
57100 Savonlinna

Erkki Pitkänen
erkki.pitkanen@evl.fi
044 776 8035
Kirkkokatu 17
57100 Savonlinna

 

Yhteystietoja median edustajia varten

Viestinnästä vastaava teologi:
Sammeli Juntunen
Kirkkoherra


044 776 8016
Kirkkokatu 17, 57100 Savonlinna

Minna Raassina
johtava kanttori
044 776 8060
minna.raassina@evl.fi
Kirkkokatu 17
57100 Savonlinna

Heli Muhonen
vs. talousjohtaja
044 776 8024
heli.muhonen@evl.fi
Kirkkokatu 17
57100 Savonlinna

Sylvi Mononen
kiinteistöpäällikkö
050 5406283
sylvi.mononen@evl.fi
Kirkkokatu 17
57100 Savonlinna

Heli Muhonen
henkilöstöpäällikkö
044 347 9020
Kirkkokatu 17
57100 Savonlinna

Pasi Inkinen
hautaustoimi/ylipuutarhuri
044 776 8002
pasi.inkinen@evl.fi
Kalmistontie 1
57100 Savonlinna

Pekka Auvinen
aluekappalainen Enonkoski
044 776 8050
pekka.auvinen@evl.fi
Kirkkotie 2
58175 Enonkoski

Toivo Loikkanen
aluekappalainen Kerimäki
050 540 6111
toivo.loikkanen@evl.fi
Urheilukuja 2
58200 Kerimäki

Henrik Koponen
aluekappalainen Punkaharju

henrik.koponen@evl.fi
044 776 8052
Oikotie 10, 58500 Punkaharju

Jussi Leppäniemi
aluekappalainen Rantasalmi

Pappi
jussi.leppaniemi@evl.fi
040 531 7916
(015) 576 8101
Kirkkotie 3, 58900 Rantasalmi
Rantasalmen kappeliseurakunta
Virkavapaalla 31.12.2018 saakka.

Susanna Vihavainen
vs. aluekappalainen Rantasalmi
Pappi
susanna.vihavainen@evl.fi
044 776 8083
Rantasalmen vs. aluekappalainen, vapaapäivät  yleensä ke, to.

Jaakko Parkkinen
aluekappalainen Savonranta
044 776 8049
jaakko.parkkinen@evl.fi
Pappilantie 17
58300 Savonranta